85097688_3484510608249972_64553725249087

CHAMONIX: ZUBČIĆU 12. MJESTO I 22 BODA U PARALEL VELESLALOMU!

Tekst: Hrvatski skijaški timovi

Vrlo dobar dan imao je danas Filip Zubčić u Chamonixu.

Prvo je u jutarnjim kvalifikacijama osvojio 12. mjesto, a nakon toga je u popodnevnoj utrci, prvo u 1/16 finalu pobjedio Lucasa Braathena, nakon toga bio u sporijoj stazi u 1/8 finala i nažalost izgubio od Simona Maubergera, no na kraju je bilo dovoljno za 12. mjesto i 22 boda.
U utrci je pobjedio Loic Meillard ispred Thomasa Tumlera i Alexandera Schmida.

Pobjedom je Loic Meillard postao prvi osvajač MKG-a u disciplini Parallel, čestitke!

TOP 10 EUROPA KUPA ZA ISTOKA I ELIJA

Današnji dan i za našu slalomsku ekipu bio
je bolji nego jučerašnji, u današnjem slalomu FIS Europskog kupa u Berchtesgadenu, Istok Rodeš je zauzeo peto mjesto, Elias Kolega osmo mjesto uz drugo najbolje vrijeme druge vožnje, Matej Vidović 16. mjesto, a Samuel Kolega rezultat karijere u Europskom kupu 20. mjesto uz 14. najbolje vrijeme druge vožnje.
Leon Nikic nažalost nije završio prvu vožnju

SLALOM U CHAMONIXU BEZ BODOVA ZA HRVATE

Nije danas bio dan za hrvatsko skijanje u Chamonixu, Elias Kolega bio je jedini naš skijaš u drugoj vožnji, ali nažalost haklao je jedna vrata i morao odustati. Filip Zubčić i Matej Vidović u prvoj vožnji završili su na 38. i 46. mjestu dok su Istok Rodeš i Samuel
Kolega nažalost haklali vrata u prvoj vožnji. Pobjedu je uzeo Clement Noel ispred Timon Haugan i Adrian Pertl.

Sutra je na redu paralelni veleslalom i vjeruje

Pratite nas na društvenim mrežama i očekujte najnovije informacije iz ski svijeta